بانک اطلاعات مدون

ایجاد بانک اطلاعاتی مدون به منظور استفاده‌ی مدیران رستوران، فست فود و کافی شاپ.

بدون شک بدون دسترسی به منابع اطلاعات مختلف داخلی و بین‌المللی، رشد در هر صنعتی، به کندی صورت می‌گیرد. با توجه به حجم بالای تقاضا و همچنین تعداد زیاد فعالان این صنعت، این موضوع در صنعت رستوران بیشتر به چشم می‌خورد.  با وجود نیاز شدید اطلاعات در صنعت رستوران، هنوز بانک اطلاعاتی جامعی برای رفع نیاز این بخش تدوین نشده است. اطلاعات این صنعت را میتوان در 4 گروه به قرار زیر دسته بندی کرد: 

1- اطلاعات مدیریتی صنعت رستوران

2- اطلاعات فنی تجهیزات

3- اطلاعات مدیریتی این صنعت

4- اطلاعات مشاغل در این صنعت

مدیریت و رهبری تیم در صنعت رستوران، یکی از کلیدی ترین عوامل موفقیت یا شکست یک رستوران است. چگونگی تامین و مدیریت منابع انسانی، منابع تولید تا فروش و بازاریابی و مدیریت بهداشت از جمله وظایف مدیریت یک رستوران است. با توجه به آنکه در کشورهای توسعه یافته رشته مدیریت رستوران به صورت آکادمیک و تخصصی تدریس می‌شود، منابع اطلاعاتی مفیدی در این زمینه گردآوری شده است. بنابراین استفاده ازمنابع اطلاعاتی روز دنیا در مدیریت کاراتر و افزایش سطح آگاهی مدیران تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. بر همین اساس بخشی از خدمات شرکت بر مبنای جمع آوری و ارائه اطلاعات کامل و جامع در زمینه مدیریت رستوران و کافی شاپ قرار داده شده است. هدف از این بخش ارتباط با مراکز علمی دنیا در این زمینه و همچنین جمع آوری داده‌ها به صورت میدانی و همچنین ایجاد بانک اطلاعاتی رزومه مشاغل در حیطه فست فود، رستوران و کافی شاپ است. استفاده از این اطلاعات در توسعه، رشد و بروز کردن فعالان این بخش تاثیر محسوسی خواهد داشت. از همه مهم تر، استفاده از منابع اطلاعاتی که حاصل تجربه و بر اساس منابع موثق گردآوری شده است، در حل مشکلات آتی و همچنین نحوه خروج از مشکلات جاری تاثیرگذار خواهد بود.

5- ارتباط و مشاوره به ارگان­ها و سازمان­‌های مجری بخش سلامت جامعه

از آنجایی که صنعت رستوران و صنایع غذایی ارتباط نزدیکی با بخش سلامت جامعه دارد، مدیریت بهداشت در این صنعت از جایگاه مهمی برخوردار است. نمود این مطلب را می­‌توان در تقاضای بالا برای دریافت گواهینامه‌های مختلف بهداشتی و استانداردهای بین‌المللی در سالهای اخیر مشاهده کرد. بر همین اساس، یکی از اهداف این شرکت ارائه خدمات بهداشتی به منظور تسهیل و دریافت گواهینامه­‌های مختلف بهداشتی است. در این راستا برخی از خدمات شرکت به قرار زیر است؛

- مشاوره در زمینه تامین مواد اولیه بهداشتی متناسب با تجهیزات و نوع رستوران و کافی شاپ

- مشاوره در زمینه مدیریت بهداشت و همچنین پیش‌نیازهای دریافت گواهینامه‌های بین المللی در رستوران و کافی شاپ

- بازدید دوره‌ای به منظور بررسی و ارائه مشاوره مسائل بهداشتی رستوران و کافی شاپ

علاوه بر موارد فوق، یکی از مواردی که در طول سالهای اخیر در کشور بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، نا سالم بودن غذاهای پخت شده در رستوران‌ها و فست فودهاست. این موضوع باعث شده است که در ذهن بسیاری از افراد جامعه غذاهای پخت شده در بیرون از خانه به عنوان غذاهای سرطان‌زا قلمداد شوند، اگرچه بخشی از مشکلات بهداشتی این صنعت به منابع اولیه پخت سالم و مسائل بهداشت شخصی کارکنان و ساختمان مربوط می‌شود اما روش مناسب استفاده از ماشین آلات و تجهیزات از جمله عوامل تاثیرگذار در سلامت رستوران است. روش کار با بسیاری از ماشین آلات تخصصی رستوران، نیاز به آموزش و آگاهی از نقاط پرخطر بهداشتی آنها را لازم می‌دارد، به عنوان مثال غذاهایی که از سرخ کن برای پخت آنها استفاده شده است را باید بعد از طی مدت زمان خاصی به مشتری عرضه کرد، البته این موارد در دفترچه راهنمای ماشین آلات نوشته شده است اما به دلیل عدم توجه به این مسائل مهم، درصد سرطان‌زا بودن این غذاها بسیار افزایش خواهد یافت. بر همین اساس بخش تحقیق و توسعه شرکت این موارد را به صورت یکجا و در قالب یک دستورالعمل به رستوران‌ها ارائه خواهد داد که در صورت رعایت آنها سلامت این غذاها به میزان بالایی افزایش خواهد یافت. همچنین این موضوع در حال تدوین جهت ارائه به سازمانهای مجری سلامت در کشور به منظور تدوین و اجرای کامل استانداردهای لازم به رستوران‌ها با نظارت دستگاه اجرایی است. این مورد می‌تواند با نظارت دستگاه اجرایی توسط تیم شرکت اجرا و تدوین شود.