You are here:خانه»گروه مدیران رستوران

-> انواع گوناگون ظروف غذا خوری ونوشیدنی

انواع گوناگون ظروف غذا خوری ونوشیدنی

Tableware & glassware

ظروف غذاخوی ونوشیدنی وعده غذایی شما را تکمیل می­ کند. به این ظروف، سرویس غذاخوری (dinnerware)، شامل قاشق وچنگال و لیوان  نیز گفته می­ شود. در بریتانیا به آن­ها ظروف سرو غذا(crockery) اطلاق می ­شود.ظروف غذاخوری را می ­توان از سرامیک، شیشه، سفال ، چینی یا سفالینه لعاب دار و گاهی پلاستیک درست کرد.ظروف نوشیدنی (drinkware) که برای صرف انواع نوشیدنی ابداع شده ­اند، بشتر از شیشه،استیل یا مس درست شده می ­شوند.نوع وگونه ظروف غذاخوری یا نوشیدنی با توجه به فرهنگ ، مذهب ومواد غذایی متفاوت است.در بیشتر رستوران ­های کوچک و یا کافه­ های هتل­ ها فضای کافی برای نگه داشتن تمامی انواع ظروف نوشیدنی و غذاخوری وجود ندارد، اما بسته به نحوه و تعدد استفاده، می­ توانید برای خرید اقلام مورد نظر سرمایه­ گذاری کنید.

ظروف غذا خوری را می­توان به چهار سرویس اصلی تقسیم کرد: ظروف سروغذا(serveware)،سرویس غذا خوری، سرویس قاشق وچنگال (flatware) یا (silverware) و ظروف نوشیدنی. خواه این ظروف برای مصارف خانگی باشد یا برای رویداد خاص،گونه­ های مختلفی از ظروف غذا خوریبه فراخور هر مناسبت وجود دارد.

ظروف سرو غذا

همان­طور که از نام آن بر می­ آید، از این ظروف برای سرو مواد غذایی استفاده می­ شود. پیاله، دیس، ظروف سس (gravyboat)، کاسه سالاد، دسر خوری(dessert bowl)، پیرکس(casserole)، کاسه سوپ، قوری و هر ظرف دیگری که برای بردن غذا به میز استفاده می ­شود، در این دسته قرار می ­گیرد.قاشق  سرو(serving spoon)، ملاقه، انبر ودیگر وسایل نیز از این دسته ظروف هستند. ظروفی که برای سرو نوشیدنی استفاده می ­شوند، مانند پارچ یا تنگ نیز ظروف سرو محسوب می ­شوند.

سرویس غذاخوری

سرویس غذاخوری نوعی ظروف است که برای سرو پرس ­های مجزای غذا استفاده می ­شود. سروس غذا خوری شامل انواع ظروف می­ شود، از کاسه و بشقاب ساده گرفته تا تکه­ های تخصصی تر که برای اهداف خاص استفاده می­ شوند. به این ظروف ، چینی آلات(chinaware) یا ظروف صرو غذا گفته می­ شود و جنس آن­ها معمولا از سرامیک  است. چیدمان رسمی سرویس غذاخوری به غذاهایی که سرو می­ شود، بستگی دارد.

سرویس قاشق چنگال

این سرویس شامل اقلامی همچون قاشق، چنگال و کارد می­ شود و از این­ رو، یکی از مهمترین انواع ظروف غذاخوری محسوب می­ گردد.بسته به تنوع موجود، اندازه وشکل­ های مختلفی از قاشق چنگال و کارد در بازار یافت می­ شود. درچیدمان لوکس میز غذاخوری برای صرف سوپ ویا غذاهای  مشابه  آن از قاشق های مجزا استفاده  می ­شود همچنین برای صرف غذاهای گوشتی ویا انواع استیک و یا خوراک دریایی چون میگو، خرچنگ و غیره کارد و چنگال خاص خود وجود دارد.

ظروف آشامیدنی

این ظروف هم ظروفی را که بتوان از آن نوشید، شامل می ­شود. ماگ ، فنجان  و انواع لیوان در این دسته قرار می­ گیرند. عموما انواع فنجان­ ها و ماگ، برای نوشیدنی­ های داغ به کار می ­رود. به جز فنجان­ چای که تنها یک شکل استاندارد دارد، برای انواع قهوه و مشتقات آن اشکال و طرح ­های گوناگونی برای سرو وجود دارد که بسته به سلیقه وتم  رستوران یا کافه می ­توان آن را انتخاب کرد. لیوان­ های بحث جداگانه ­ای دارند البته سرو برخی نوشیدنی­ های گرم درون لیوان خارج از عرف نیست و بر مبنای سیاست­ های خاص هر رستوران و کافه منعطف است. در یک دسته­ بندی کلی می­ توان گفت دو نوع ظروف نوشیدنی وجود دارد: ظروف نوشیدنی پایه دار(stemware) و لیوان نوشیدنی تخت یا بدون پایه(tumbler) .

ظروف نوشیدنی پایه_دار: ظروفی که روی یک پایه قرار دارند و انواع و اشکال متنوع و مصارف مختلفی دارند.

انواع کلی ظروف نوشیدنی بدون پایه یا تخت

لیوان کالینز(Collins glass): از این لیوان برای سرو آب، سودا و گاهی ماءالشعیر استفاده می­ شود.

لیوان­های بال(highball)  یا بلند:  این لیوان­های شبیه لیوان کالینز، ولی کوچکتر هستند. از این لیوان­ها برای سرو نوشیدنی­های مخلوط مانند کوکتل میوه ­ها استفاده می­ شود و می­ توان آن را جایگزین لیوان کالینز کرد.

لیوان آب خوری (همه کاره):

نوع کشیده و دراز لیوان نوشیدنی است و معمولا آن را آب لیوان کالینز یا های بال اشتباه می­ گیرند. از آن برای سرو آب میوه نیز استفاده می­شود.

شما می­ توانید انواع مختلفی از ظروف غذاخوری یا نوشیدنی لوکس را در بازار پیدا کنیدو ممکن است گاهی از این تنوع و گوناگونی به ستوه بیایید یا گیج شوید. انتخاب ظروف، بسته به راختی، نحوه استفاده و بودجه شما، می ­تواند به خرید صحیح کمک کند.