You are here:خانه»گروه مدیران رستوران

پارکینگ رستوران

هرچند خیلی‌ها می‌گویند تهران به پاركینگی بزرگ تبدیل شده است، اما در همین پاركینگ بزرگ هم باید خیلی خوش‌شانس بود تا بتوان جای پارك مناسبی پیدا كرد، در حالی كه به گفته یكی از اعضای شهر تهران سالانه حدود پنج كیلومتر خودرو به خودروهای تهران اضافه می‌شود.

 اما هیچ نهاد و شخصی تا به حال فكر یا طرح مناسبی برای حل این مشكل ارائه نداده یا حداقل به نتیجه نرسانده است، نتیجه این بی‌برنامه بودن به بحران جای پارك در تهران بدل شده كه آوازه‌اش را همه شنیده‌اند، از درگیری و قتل به علت جای پارك گرفته تا پیدا شدن شغل‌های كاذب برای افرادی كه برای راننده‌ها در گوشه و كنار خیابان جای پارك جور می‌كنند.

"پارك مساوی است با پنچری، كافی است یك بار امتحان كنید"این شعار سرشار از تهدید را این روزها در گوشه و كنار شهر می‌توان دید چه روی در پاركینگ خانه‌ها چه روی دیوار خیابان و كوچه‌ها. كمبود جای پارك آن‌قدر به شهروندان فشار آورده كه آنها قید رعایت كردن حقوق شهروندی را هم زده و روی پل ورودی پاركینگ‌ها هم اتومبیل خود را پارك می‌كنند، اما جالب‌تر این‌كه برخی‌ها هم نسبت به كنار خیابان یا قسمتی از كوچه هم احساس مالكیت

پیدا كرده‌اند و نمی‌گذارند شخصی غیر از خودشان در محل‌های مشخص شده اتومبیل پارك كند

این ماجرا در بافت‌های پر ازدحام و قدیمی شهر پررنگ‌تر است، چرا كه خیابان‌های این منطقه از شهر عرض كمی دارند و تراكم جمعیت هم در این قسمت‌ها بالاست به این علت پارك كردن اتومبیل در این مناطق شهر علاوه بر داشتن شانس به زور بازو هم نیاز دارد. ولی جالب اینجاست كه خیلی‌ها علاوه بر این‌كه برای پارك كردن در خیابان‌های شهر با مشكل روبه‌رو هستند؛ در پاركینگ مجتمع مسكونی خود نیز چنین مشكلی دارند!

كار به جایی رسیده است كه امروزه معیار بداقبالی یا خوش شانس افراد با پیدا كردن جای پارك سنجیده می‌شود و هر شخصی كه در خیابان زودتر از بقیه جای پارك پیدا كند، بین دوستان خود به خوش‌شانس بودن معروف می‌شود.

پارکینگ امروزه با توجه به وضعیت خیابانها ، یک آپشن تلقی می شود و در بیشتر مواقع مشتری ها اولویت انتخاب خود را به مجموعه ای خواهند داد که دارای پارکینگ می باشد.

پس در نظر داشتن جای پارک برای مشتریان، باید یکی از ملاک های اصلی انتخاب ملک جهت رستوران باشد.